ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator
Zajímavosti jihočeského krajeZajímavosti jihočeského krajeZajímavosti jihočeského kraje

Tipy na výlety v okolí

Zajímavosti jihočeského kraje

Jihočeský kraj je skvostnou částí České republiky, jež turisté vyhledávají nejen pro její krásnou a klidnou krajinu,  vybízející k relaxaci a odpočinku. Tato pozoruhodná oblast skýtá také mnoho zajímavých a historických míst, jež jsou ideálním cílem k navštívení ať už na cyklotúře nebo libovolně rekreačně.

 

ZÁMEK KAMENICE NAD LIPOU

Nachází se 4 km od resortu, v současné době v zámku sídlí Uměleckoprůmyslové muzeum Praha. K zámku přiléhá zámecká zahradá s památnou lípou, dominantou zahrady. Každý rok se v areálu zámku koná festival hraček nazvaný - Hračkobraní.

 

ZÁMEK ČERVENÁ LHOTA

Zámek Červená Lhota je od nás vzdálený asi 20 km. Tento zámek je proslulý nejen svými expozicemi, ale především místem, na kterém se rozkládá - byl vybudován na skále uprostřed rybníka.

 

ZÁMEK A HRAD V JIDŘICHOVĚ HRADCI

Monumentální soubor budov hradu a zámku v Jindřichově Hradci, prohlášený v roce 1996 národní kulturní památkou, patří k nejrozsáhlejším památkovým komplexům v České republice. Prostory hradu a zámku často ožívají divadelními představeními, koncerty a dalšími akcemi. Vzdálenost od resortu 25 km.

PELHŘIMOV - MĚSTO REKORDŮ

Největší, nejmenší, nejdelší, nejtěžší, nejrychlejší, nejvytrvalejší … To vše jsou přívlastky, s nimiž se v expozici Muzea rekordů a kuriozit setkáte na každém kroku. Muzeum mapuje unikátní výkony českých a světových rekordmanů. Pravidelně se zde pořádá Festival rekordů a kuriozit (2. víkend v červnu). 18 km od Resortu Johanka.

 

HRAD KÁMEN 

Kámen je původně gotický hrad ze 13. století, leží asi 15 km od Pelhřimova ve stejnojmenné obci, kde stojí na rozsáhlém skalisku, podle kterého nese své jméno. Na hradě je též umístěna stálá expozice motocyklů.

 

PARNÍ VLAK

Úzkokolejná trať je místní kuriozita, rozchod kolejí je pouhých 76 cm. Vlaky vyjíždí z Jindřichova Hradce buď směrem do Nové Bystřice, nebo do Obrataně. Celková délka úzkokolejné trati je 79 km. Nejvyšší rychlost úzkokolejných vlaků je 50 km / hod. takže si cestující mohou za jízdy prohlédnout okolní krajinu. Trať vede jak okolo typických jihočeských vesniček, tak takřka panenskou přírodou České Kanady.

Zpět na "Tipy pro volný čas"